Oslo/Hagan

Moss

Hamar

Skien

Tromsø

AVDELINGER / OM OSS

Litt om vår historie
Litt om vår historie

Første i Norge med industriell radiostyring

– Datek Industriteknikk Norge AS ble startet i 1979. På den tiden var utstyr for å sikre alle type kraner fra havari og overlast i stadig ut­vikling og vi så muligheten for å bli importør av slike produkter i Norge. SNP som produkt ble etter hvert synonymt med elektronisk overlastutstyr for mobil og havne­kraner og var den suverene mar­kedsleder i Norge på denne type sikkerhetsutstyr til kraner. Med tiden så utviklet produktspekte­ret seg og i 1983 var Datek blant de første i Norge som startet med industriell radiostyring. Frem til nå har vi levert over 18.000 anlegg fra DATEK som er spredt rundt om i hele landet til industrien, bil påbyggere, båter, offshore kun­der og andre.

 

En stadig voksende kundegruppe ønsket et bredere produktspekter og vi startet etter hvert med veieceller, løftemagne­ter, antikollisjon, dynamometere og annet utstyr som skulle bedre sikkerheten på kraner.

I 2006 endret vi navnet til Datek Løfteteknikk AS og det ble gjort store forandringer på konseptet som gjorde oss til en av de store total leverandørene i Norge på le­vering av produkter og tjenester til kraner og løfteutstyr. Traver­skraner, wiretaljer, kjetting taljer, svingkraner og lettbane systemer er for tiden våre hovedprodukter. I tillegg forhandler vi produkter fra produsentene; GH cranes, GIS, Binar, Tawi, Walker, Abus og flere flotte produkter innen HMS segmentet.

I dag er vi 25 ansatte represen­tert på fem ulike steder i Norge. I tillegg satser vi på kurs og opplæring innenfor faget. Forelø­pig i Oslo og Moss. Kursene kan avholdes hos bedriften eller i egnede lokaler hos DATEK Løf­teteknikk AS. Eventuell opplæring med faddere innen bedriften kan også tilrettelegges for å holde kostnadene nede. Kursene følger normert opplæringsplan og gir nødvendig kompetanse med dertil kranførerbevis og kompetansebe­vis ved godkjent prøve.

Hovedkontor Oslo, Hagan

 

Morteveien 6,
1481 Hagan

T: 22 90 60 80

Hovedkontor Oslo, Hagan

 

Morteveien 6,
1481 Hagan

T: 22 90 60 80

John Johannesen

Daglig Leder

+47 90 02 84 98

johannessen@datek.as

Jonny Grøtting

Salg- og markedsansvarlig

+47 91 15 11 00

jonny@datek.as

Inger Stubberud

Økonomiansvarlig

+47 90 71 30 25

stubberud@datek.as

Kai Edstrøm

Serviceleder

+47 90 62 87 55

edstrom@datek.as

Øistein Riber

Faglig leder/HMS-ansvarlig

+47 92080780

riber@datek.as

Tina Milward

Administrasjon

+47 45 95 43 72

tina@datek.as

Ingar Klaveness

Servicetekniker

+47 97 07 08 50

ingar@datek.as

Steinar Myrvold

Servicetekniker/

verneombud

+47 99 22 90 54

steinar@datek.as

John Johannesen

Daglig Leder

+47 90 02 84 98

johannessen@datek.as

Nina Storeide

Salgsingeniør

+47 48 95 69 24

nina@datek.as

Renate Dahl

Servicetekniker radio

+47 95 40 39 32

renate@datek.as

Dag Tverberg

Servicetekniker/Instruktør

+47 47 86 88 08

dag@datek.as

John Johannesen

Daglig Leder

+47 90 02 84 98

johannessen@datek.as

Jerzy Kaszuba

Servicetekniker

+47 46 98 77 31

jerzy.kaszuba@datek.as

Østfold, Moss

 

Årvollskogen 33,
1529 Moss

T: 22 90 60 80

John Johannesen

Daglig Leder

+47 90 02 84 98

johannessen@datek.as

Ole Jonny Aasen

Avdelingsleder Salgsingeniør

+47 47 97 41 68

aasen@datek.as

Christopher Wellendorf

Markedsansvarlig fallsikring

+47 94 19 43 91

wellendorf@datek.as

Sandra Nybråten Aune

Prosjekingeniør

KS-HMS Ansvarlig

+47 48 32 14 43

sandra@datek.as

Kjell Olav Marstrøm

Servicetekniker

+47 91 00 94 80

kjell@datek.as

Øyvind Hauer

Servicetekniker

+47 90 09 83 11

oivind@datek.as

Andreas Kodvaag

Servicetekniker

+47 47458733

andreas@datek.as

Jan Furuholt

Salgsingeniør

+47 46 98 00 02

jan.furuholt@datek.as

Kurt Stian Lysfjord

Servicetekniker

+47 91 00 94 30

kurt@datek.as

John Johannesen

Daglig Leder

+47 90 02 84 98

johannessen@datek.as

Tor-Arne Bull

Servicetekniker

+47 97 54 65 90

tor.arne.bull@datek.as

Hamar

 

Øvermarka 24,
2320 Hamar

T: 22 90 60 80

Tromsø

 

T: 22 90 60 80

Skien

 

Bedriftsveien 42,
3735 Skien

T: 22 90 60 80

Terje Linnerud

Servicetekniker

+47 90 16 77 52

terje.linnerud@datek.as

Odd Amund Bjørkhaug

Servicetekniker

+47 90 61 61 46

odd.amund@datek.as

John Johannesen

Daglig Leder

+47 90 02 84 98

johannessen@datek.as

Kenneth Kristoffersen

Servicetekniker

+47 90 82 80 19

kenneth@datek.as

Bjørn Stenbakk

Salgsingeniør

+47 45 95 50 84

bjorn@datek.as

© 2019 Datek Løfteteknikk AS

  • Instagram - Grey Circle
  • Facebook
  • LinkedIn - Grey Circle